Jak wyglądają hemoroidy?

Jeśli ktoś pyta o to jak wyglądają hemoroidy jest spora szansa na to, że podejrzewa że może je mieć. Jeśli odczuwa się swędzenie w okolicach odbytu i można wyczuć grudki wewnątrz lub na zewnątrz odbytu, to prawdopodobnie ma się hemoroidy.

To nie jest śmieszne – hemoroidy mogą być bardzo niewygodnym dodatkiem w życiu, aż tak bardzo, że nie będzie można usiąść – bo siedzenie zacznie sprawiać ból właśnie z racji obecności hemoroidów. Wielu ludzi ucieka się do siedzenia na poduszkach, aby odciążyć hemoroidy. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli potraktuje się je właściwym leczeniem, hemoroidy można szybko wyleczyć. Dlatego jeśli tylko masz jakieś podejrzenia o to, że możesz je mieć dowiedz się czym prędzej jak wyglądają hemoroidy zdjęcia i jeśli okaże się, że je masz – zrób coś z tym.

Hemoroidy – jak wyglądają?

Mają  zazwyczaj niebiesko / fioletowy kolor, ponieważ zawierają w sobie sporo krwi, przez co wyglądają jako małe elementy, które można w najprostszy sposób skojarzyć z jagodami. Aby je zobaczyć, trzeba przyjąć naprawdę niewygodną pozycję. Jeśli jest się w związku od dłuższego czasu lepiej będzie poprosić partnera, aby zrobił kilka zdjęć tego miejsca. Wiem, że to kłopotliwe, ale jeśli naprawdę się kogoś kocha to nie powinno stanowić większego problemu, a dzięki temu można rozpocząć jak najszybciej leczenie i robić kilka zdjęć co kilka dni, aby zobaczyć, czy stan się poprawił. Najczęściej – całe szczęście leczenie działa, dzięki czemu hemoroidy już nie przeszkadzają aż tak bardzo i będzie można wyczuć zmniejszenie ich wielkości.

Jak sobie pomóc?

Można poprosić lekarza o recepty na leki na hemoroidy i stosować lodowe okłady. Jednak takie działania nie będą mieć sensu, jeśli równocześnie nie zadba się o swoją dietę. Większość hemoroidów występuje z racji tego, że ludzie nie piją wystarczającej ilości wody. Osoba dorosła powinna pić co najmniej 8 pełnych szklanek wody każdego dnia – bez względu na to czy jest gorąco czy zimno. Dieta powinna również zostać zmieniona w celu. Muszą się w niej znaleźć:

  • produkty z wysoką zawartością błonnika (mieszanki ziołowe np. Procto Vitale),
  • owoce,
  • zielone warzywa,
  • produkty pełnoziarniste.

Jeśli masz poważny problem z wypróżnianiem choćby nie wiem co nie uciekaj się do podjęcia środków przeczyszczających, gdyż może to spowodować, że będzie jeszcze gorzej.

Ewentualna pomyłka

Niektórzy ludzie mylą wypryski skóry z hemoroidami. Te tez mogą czasami powodować swędzenie i po prostu być uciążliwe, ale jeśli spojrzy się na nie i nie będą w kolorze fioletowym to znak, że nie są spowodowane przez wypadnięcie naczyń krwionośnych.

Kobiety w ciąży też często cierpią na hemoroidy. To może nie być z powodu diety, czy picia za małej ilości wody, chodzi o to, że dziecko wywiera zbyt duży nacisk na trzewia. Hemoroidy często znikają w ciągu kilku tygodni po porodzie bez specjalnego leczenia.

Więc jak hemoroidy mogą wyglądać? Hemoroidy zewnętrzne są przymocowane do zewnętrznej strony odbytnicy, zaś hemoroidy wewnętrzne będą po prostu w jamie odbytu. Tak czy inaczej, to nie jest przyjemne.

4.8 (96%) 5 ocen artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − = 11