Hemoroidy od czego się pojawiają?

To nie jest rzadkością w przypadku osób cierpiących na hemoroidy, że nie chce się o tym mówić. Osoby cierpiące na hemoroidy wolą milczeć i czekać na efekt tego, że decydują się je leczyć na własną rękę, a nie decydować się na leczenie hemoroidów.

Niektóre typowe przyczyny hemoroidy mogą być wymienione w następujący sposób:

  • Genetyka: Niektórzy ludzie wykazują po prostu predyspozycje do tej choroby, a jeśli hemoroidy pojawiły się już w ich należy zachować szczególną ostrożność w zapobieganiu ich pojawienia się.
  • Ciąża: Kobieta w ciąży ma większą szansę zachorowania na hemoroidy. Dodana masa płodu będzie wywierać dodatkowy nacisk na mięśnie jej odbytnicy powodując zwiększone ryzyko wystąpienia hemoroidów. Niektóre kobiety w ciąży, które nie cierpiącego z powodu stanu w czasie ciąży mogą nadal mieć hemoroidy po porodzie. Skutki porodu mogą osłabić mięśnie odbytnicy tak bardzo, że zwiększa to szanse rozwoju objawów hemoroidów.
  • Opóźnienie wypróżnień: Niektórzy ludzie mają zwyczaj opóźniać stan opróżniania przez dłuższy czas, tłumiąc swoje funkcje organizmu i to powoduje zaparcia, które właśnie mogą prowadzić do hemoroidów. Ludzi z guzami jelita lub osoby z zespołem jelita drażliwego mają także nieprawidłowe tendencje do regularnych zaparć co czyni ich bardziej podatnymi na hemoroidy.
  • Zła dieta: Złe nawyki żywieniowe, składające się z wielu przetworzonych produktów spożywczych gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na błonnik, a także nie picie wystarczającej ilości świeżej wody może również powodować, że ma się większe szanse na zaparcia.
  • Nadwaga: Otyłość powoduje wiele dodatkowego obciążenia i nacisku na mięśnie odbytnicy.
  • Brak ruchu: Regularne ćwiczenia zapewniają wiele korzyści dla organizmu, w tym zwiększoną przemianę materii i krążenie pomagając wyeliminować toksyny.
  • Biegunka i wiele chorób takich jak rak odbytnicy sprawiają, że osoba z rakiem odbytnicy lub cierpiąca stale na biegunkę odwiedza toaletę wiele razy, co sprawia że jego / jej odbytnicy mięśnie stają się osłabione, co prowadzi do hemoroidów.

Hemoroidy można zmniejszyć, wykonując kilka zmian w stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia. Istnieją również aplikacje miejscowe, takie jak kremy, maści, hemoroidy i chusteczki które mogą znacznie pomóc w zapewnieniu chwilowej ulgi w bólu, jednak nie powinny być one traktowane jako stały sposób ulgi jeśli chodzi o hemoroidy.

Podsumowując hemoroidy – od czego powstają?

Hemoroidy są spowodowane tym, że naczynia krwionośne wokół odbytnicy i odbytu mają obrzęk lub stan zapalny. Prosta analogia to porównanie ich do żylaków w nogach. Twoje naczynia krwionośne puchną i rozwijają z powodu dodanego ciśnienia. Jeśli masz hemoroidy, będzie to dotyczyć jedynie obszarów odbytnicy i odbytu. Najczęściej są one spowodowane zaparciami, które są efektem przetwarzania żywności, co powoduje zablokowanie jelit. A zaparcia oczywiście wynikają ze złej diety (warto jest uzupełnić swoją codzienną dietę o błonnik zawarty m. in. w gotowych kompozycjach ziół – np. Procto Vitale).

Albo może to być spowodowane niektórymi innymi chorobami układu pokarmowego powodującymi niedrożność jelit. Bez względu na przypadki, trzeba będzie przejść badania medyczne.

Poza tym że zaparcia, są też jeszcze inne rzeczy, które mogą powodować hemoroidy. Jeśli jesteś kobietą, hemoroidy mogą być również spowodowane ciążą. Nawet jeśli jesteś mężczyzną, przyrost masy ciała może doprowadzić do rozwoju hemoroidów. Siedząc lub stojąc przez dłuższy czas lub ćwicząc nadmiernie również możesz się narazić na hemoroidy.

Oceń wpis.

1 komentarz

  1. Czy hemoroidy są dziedziczone genetycznie ? Moja mama oraz siostra borykają się z tym problemem. Boje się , że w końcu i mnie to czeka 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

37 − = 32