Hemoroidy jak rozpoznać?

Wiedza o tym, jak wyglądają hemoroidy to pierwszy krok w diagnozowaniu problemu, dzięki czemu można uzyskać prawidłowe leczenie. Hemoroidy są częstym schorzeniem, właściwie dotykają połowy Polaków przed ukończeniem 50, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak hemoroidy mogą wyglądać.

Hemoroidy – jak rozpoznać je po wyglądzie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest ti, że istnieją dwa rodzaje hemoroidów:

  • wewnętrzne,
  • zewnętrzne.

Hemoroidy wewnętrzne zazwyczaj nie są widoczne, ponieważ są to właściwie żyły wewnątrz kanału odbytu, które są spuchnięte. Jednakże, możliwe jest ich zdiagnozowanie, gdy stają się większe, gdyż wtedy już będą wyglądały podobnie do zewnętrznych hemoroidów. Ponieważ nie zawsze można je zobaczyć to ważne jest, aby zrozumieć, że głównym objawem tego, że ma się hemoroidy jest krwawienie podczas wypróżnienia.

Jednak jesteś w stanie zobaczyć hemoroidy zewnętrzne. Oni mają ten sam kolor skóry i znajdują się tuż obok kanału odbytu. Te hemoroidy wyglądają jak coś w formie małej wypukłości. Mogą one wyglądać jak marmur lub mieć wygląd spłaszczonych winogron.

Liczba hemoroidów, jak również kwestia ich wielkości i kształtu mogą się różnić w zależności od osoby. Czasem może to być tylko jedno wybrzuszenie a czasem hemoroidy mogą wyglądać jak kiść winogron. Skóra, która je pokrywa może być gładka ale też może być pomarszczona.

Czy to na pewno są hemoroidy?

Nawet jeśli masz problem, który pasuje do tego opisu, nie musi to oznaczać, że faktycznie masz hemoroidy. Analne brodawki wyglądają podobnie do hemoroidów, więc trzeba zwrócić uwagę na coś więcej niż tylko wygląd i mieć świadomość innych objawów a najlepiej to skontaktować się z lekarzem.

Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na pytanie: „Jak hemoroidy mogą wyglądać”, to wciąż ważne, że można zidentyfikować hemoroidy, dzięki czemu można szybko zacząć leczenie w tym bolesne i krępujące.

Nie wolno pozwolić na to, by ten kłopotliwy i bolesny problem wpłynął na twoje życie. Dowiedz się, jak szybko pozbyć się hemoroidów, by nie móc cierpieć z ich powodu.

Podsumowując

Dla każdego, kto myśli, że może cierpieć na hemoroidy, jest to bardzo trudny czas. Jednak gdy już wie się dokładnie, z czym można mieć do czynienia można w efekcie prawidłowo podejść do problemu. Hemoroidy jak już wiemy mogą być w różnych kształtach i kolorach, ale w większości przypadków, można oczekiwać, że będą w formie zakrzepu wokół pierścienia odbytu. W zależności od rodzaju hemoroidów (wewnętrzny jak i zewnętrzny) kształt i wielkość mogą się zmieniać.

Hemoroidy wewnętrzne wydają się być ciemniejsze i wystają z odbytu. Hemoroidy zewnętrzne znajdujący się na pierścieniu odbytu i często są jaśniejsze. Są w zakresie wielkości od orzeszków ziemnych do dużych winogron.

Ważne jest w leczeniu hemoroidów w domu, aby zmniejszyć ich rozmiar, tak aby zmniejszyć dyskomfort tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Istnieje wiele różnych sposobów na osiągnięcie tego od moczenia hemoroidów codziennie w ciepłej wodzie, do korzystania ze specjalnych maści i czopków.

Ważna jest również dieta – unikajmy produktów, które powodują zaparcia. Zamiast nich wzbogaćmy swoją dietę o produkty wysokobłonnikowe (warzywa, owoce, orzechy, mieszanki ziół – np. Procto Vitale).

Oceń wpis.

1 komentarz

  1. Hemoroidy często są mylone z żylakami, które też mogą wystąpić w okolicy pośladków czy krocza. Warto udać się do lekarza jeśli mamy wątpliwości, bo często na hemoroidy wystarczą czopki z apteki , dostępne bez recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 − 46 =